Саопштење за родитеље

Поштовани родитељи,

ПУ “Пахуљице“ од 11.05.2020. године почиње са примањем деце, родитеља који немају друго решење о збрињавању деце, односно где је довођење деце у ПУ једина могућност да би могли могли да раде на свом послу, до нормализације услова изазваних епидемијом вируса Ковид-19. Како бисмо заједничким снагама предузели све потребне мере за безбедност деце и одраслих потребно је установи доставити:

– потврде да послове које морате обављати у седишту или другим пословним или организационим јединицама послодаваца, са контактом послодавца;

-Родитељ/други законски заступник је у обавези приликом повратка детета у установу да донесе потврду од лекара педијатра, о здравственом стању детета не старију од 7(седам) дана.

Поштовати обавезна правила о мерама заштите при довођењу и одвођењу детета у вртић:

-носити маску и рукавице

-обавезно је држати социјалну дистанцу од 2м, у случају више родитеља који чекају да се обави потребна тријажа деце од лица које је задужено за то или при одвођењу деце

-у случају да користите организовани превоз, морају се поштовати мере социјалног дистанцирања и појачане дезинфекције током превоза

-у случају да дете има симптоме болести(респираторне, цревне инфекције, повишену температуру и сл., или сумњу на почетак болести оставити дете код куће

Заменик директора

Ана Марковић Ђурђевић